• Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Jackass 4.5

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • A Farewell to Ozark

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Windfall

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Landscapers

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★