Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Predestination

Predestination

2014
×
★★
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Edit this entry  
20
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Edit this entry  
18
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
South Park: The Streaming Wars

South Park: The Streaming Wars

2022
×
Edit this entry  
09
Spy Hard

Spy Hard

1996
×
Edit this entry  
07
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★½
Edit this entry  
01
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Edit this entry  
21
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Edit this entry  
17
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
A Farewell to Ozark

A Farewell to Ozark

2022
×
Edit this entry  
12
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
Showtime

Showtime

2002
×
★★
Edit this entry  
08
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Edit this entry  
07
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★½
Edit this entry  
28
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★
Edit this entry  
25
Brave

Brave

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Camera

Camera

2000
×
★★★½
Edit this entry