• Prey

    ★★

  • Spiderhead

    ½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Brazen

  • The Matrix Resurrections

  • A Castle for Christmas

  • No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Cry Macho

  • The Guilty

  • Attica

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

  • The French Dispatch

    ★★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Mank

    ★★

  • Holidate

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Good Boy

    ★½

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

  • Tesla

    ★★½

  • Horse Girl

  • Palm Springs

    ★★½

  • Zola

    ★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★½

  • The Addams Family

    ½

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

  • Dolemite Is My Name

    ★★

  • Hustlers

    ★★

  • The Laundromat

    ★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Murder Mystery

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★

  • Bacurau

    ★★

  • Swans: Where Does a Body End?

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • The Bob Emergency

  • Plus One

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Triple Frontier

  • Ham on Rye

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★½