RSS feed for monicag

monicag has logged 80 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
After

After

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dig

The Dig

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After Sex

After Sex

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Goat

Goat

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
North Sea Texas

North Sea Texas

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Playing by Heart

Playing by Heart

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Yossi & Jagger

Yossi & Jagger

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Song of Love

A Song of Love

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Listen to Me

Listen to Me

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Serving Sara

Serving Sara

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Click

Click

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
In Family I Trust

In Family I Trust

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry