• Keep Sweet: Pray and Obey

  • Lightyear

    ★★★½

  • Father of the Bride

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Girl From Plainville

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Bubble

    ★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Silent Sea

    ★★★½

  • Station Eleven

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • The Unforgivable

    ★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

  • Cyrano

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • He's All That

    ★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Belle

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Awake

  • Pompo the Cinephile

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★