Sort by

Monika has logged 33 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Desperados

Desperados

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry