Sort by

montse has logged 130 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Strangers

The Strangers

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Harakiri

Harakiri

1962
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hero

Hero

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
01
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Spare Parts

Spare Parts

2015
×
Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friend Request

Friend Request

2016
×
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry  
07
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry  
06
Cars

Cars

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Up

Up

2009
×
Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry