• #Alive

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • From Here

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Queen & Slim

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Mister America

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saria

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Hair Love

  • Daughter

  • Midsommar

    ★½

  • Maestro

  • Memorable

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • First Love

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

  • Us

    ★★½

  • Henrietta Bulkowski

  • Monos

    ★★★★

  • Kitbull

  • Los Reyes

    ★★★

  • Nefta Football Club

  • A Sister

  • The VelociPastor

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Off-Piste

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • Brotherhood

  • Loro

    ★½

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • Sister

  • Knife+Heart

    ★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • Birds of Passage

    ★★★★½

  • I Signed the Petition

  • The Bird & The Whale

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Indian Horse

    ★★★

  • Outside In

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★½

  • It

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Good Time

    ★★½

  • Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

    ★★½

  • LA 92

    ★½

  • Baby Driver

    ★★

  • November

    ★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Certain Women

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★

  • The Lobster

    ★★½

  • Embrace of the Serpent

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½