Sort by
  • Dada

    ★★★

  • Varisu

    ½

  • Mumbai Mafia: Police vs the Underworld

    ★★

  • Sardar

    ★½

  • Prince

    ★½

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★

  • Naane Varuvean

    ★★½

  • Buffoon

    ★★½

  • Vendhu Thanindhathu Kaadu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★

  • Diary

    ★½

  • Thallumaala

    ★★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★★

  • Prey

    ★★★

  • 19(1)(a)

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Vikram

    ★★

  • Beast

    ★★

  • Taanakkaran

    ★★★½

  • RRR

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Hridayam

  • Atrangi Re

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Sivaranjiniyum Innum Sila Pengalum

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Tughlaq Durbar

    ½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Mimi

    ★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★½

  • Malik

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Jagame Thandhiram

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Karnan

    ★★★

  • Nayattu

    ★★★

  • Joji

    ★★★★

  • Mandela

    ★★★

  • Pagglait

    ★★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Teddy

  • Nenjam Marappathillai

    ★★★½

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • Care Of Kaadhal

    ★★★

  • Eeswaran

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Bhoomi

    ½

  • Master

    ★★★½