Sort by

Jack has logged 718 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★
Edit this entry  
31
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
Edit this entry  
31
Dangan Runner

Dangan Runner

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spellcaster

Spellcaster

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
Run Chrissie Run!

Run Chrissie Run!

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★
Edit this entry  
28
All the Vermeers in New York

All the Vermeers in New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Edit this entry  
27
Flyer of Young Prodigal

Flyer of Young Prodigal

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★
Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
Three-Head Monster

Three-Head Monster

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Different from the Others

Different from the Others

1919
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Drive-In Massacre

Drive-In Massacre

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Money Movers

Money Movers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadly Manor

Deadly Manor

1990
×
Read the review Edit this entry  
21
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
War God

War God

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Caught in Time

Caught in Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wayward Girl

The Wayward Girl

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kreutzer Sonata

The Kreutzer Sonata

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Flesh and Bullets

Flesh and Bullets

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hang Up

The Hang Up

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stay Awake, Be Ready

Stay Awake, Be Ready

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
Dust in the Wind

Dust in the Wind

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Satan Claus Is Coming to Town

Satan Claus Is Coming to Town

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
OverKill

OverKill

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Folies meurtrières

Folies meurtrières

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Time Guardian

The Time Guardian

1987
×
Read the review Edit this entry  
09
Lips of Blood

Lips of Blood

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bérénice

Bérénice

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Heroes Shed No Tears

Heroes Shed No Tears

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Wish Club

Death Wish Club

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Swordfish

Swordfish

2001
×
Read the review Edit this entry