Sort by

Jack has logged 66 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★
Edit this entry  
31
Visitor Information

Visitor Information

2015
×
Edit this entry  
31
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
Edit this entry  
31
The Long Walk

The Long Walk

2019
×
★★
Edit this entry  
31
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Things

Things

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
If Footmen Tire You, What Will Horses Do?

If Footmen Tire You, What Will Horses Do?

1971
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wild Zero

Wild Zero

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
Invasion

Invasion

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Great Choice

Great Choice

2017
×
Edit this entry  
30
Mom Died

Mom Died

2015
×
Edit this entry  
30
Leptirica

Leptirica

1973
×
★★★
Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Wicked World

Wicked World

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Haunted Castle

Haunted Castle

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Open Doom Crescendo

Open Doom Crescendo

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Darkness

Darkness

1993
×
★★★
Edit this entry  
26
Guzoo: The Thing Forsaken by God - Part I

Guzoo: The Thing Forsaken by God - Part I

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

1981
×
★★
Edit this entry  
26
Night of the Devils

Night of the Devils

1972
×
★★★
Edit this entry  
26
The Ghost of Sierra de Cobre

The Ghost of Sierra de Cobre

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nobodies

The Nobodies

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Killer Queen

Killer Queen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Malina

Malina

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Soultangler

The Soultangler

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghost Strata

Ghost Strata

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The White Reindeer

The White Reindeer

1952
×
★★
Edit this entry  
20
Lake of Dracula

Lake of Dracula

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beautiful New Bay Area Project

Beautiful New Bay Area Project

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hollow Gate

Hollow Gate

1988
×
Read the review Edit this entry  
18
The Nail Gun Massacre

The Nail Gun Massacre

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nainsukh

Nainsukh

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Black Past

Black Past

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tales of L.A.

Tales of L.A.

×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Foes

Foes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monstrosity

Monstrosity

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Turtle Vision

Turtle Vision

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Embalmer

The Embalmer

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Collector

The Collector

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jack-O

Jack-O

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild Beasts

Wild Beasts

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Iguana with the Tongue of Fire

The Iguana with the Tongue of Fire

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Edit this entry