Sort by

Jack has logged 533 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Savage Harvest

Savage Harvest

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rom

Rom

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Woman from Nowhere

The Woman from Nowhere

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fièvre

Fièvre

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ali in Wonderland

Ali in Wonderland

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Trepanator

Trepanator

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Forget Love for Now

Forget Love for Now

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Undine

Undine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Glitter

Glitter

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghost Soup

Ghost Soup

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
Edit this entry  
17
Junior

Junior

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Les Enfants terribles

Les Enfants terribles

1950
×
★★★
Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★
Edit this entry  
14
Ninja: Shadow of a Tear

Ninja: Shadow of a Tear

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ninja

Ninja

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seized

Seized

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
One Shot

One Shot

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Man's Best Friend

Man's Best Friend

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Play Dead

Play Dead

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dogs

Dogs

1976
×
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bones

The Bones

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Storm Within

The Storm Within

1948
×
★★
Edit this entry  
08
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Big Short

The Big Short

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
13 Ghosts

13 Ghosts

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Farewell to the Ark

Farewell to the Ark

1984
×
★★★
Edit this entry  
04
Pastoral: To Die in the Country

Pastoral: To Die in the Country

1974
×
★★★
Edit this entry  
04
Grass Labyrinth

Grass Labyrinth

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Over Jordan

Over Jordan

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Woman's Opinion

One Woman's Opinion

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Greening of Willie Gobblee

The Greening of Willie Gobblee

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love After Death

Love After Death

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Children of Montmartre

Children of Montmartre

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry