Sort by

Jack has logged 61 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Opium and the Kung Fu Master

Opium and the Kung Fu Master

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Panta Rhei

Panta Rhei

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
Edit this entry  
30
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
Edit this entry  
30
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Medieval Dutch Sculpture

Medieval Dutch Sculpture

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mirror of Holland

Mirror of Holland

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Survivor

The Survivor

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Muider Group Revived

The Muider Group Revived

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Kenya Boy

Kenya Boy

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dr. Jekyll's Dungeon of Death

Dr. Jekyll's Dungeon of Death

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Citadel

Citadel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alphabet City

Alphabet City

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Robowar

Robowar

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shocking Dark

Shocking Dark

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pure Shit

Pure Shit

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
About Some Meaningless Events

About Some Meaningless Events

1974
×
★★★
Edit this entry  
20
Eaten Alive: A Tasteful Revenge

Eaten Alive: A Tasteful Revenge

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Answering Machine

Answering Machine

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Limbo

Limbo

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Kosuke Kindaichi

The Adventures of Kosuke Kindaichi

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Reptile

The Reptile

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Whirlpool

Whirlpool

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harlequin

Harlequin

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Edit this entry  
16
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Edit this entry  
15
Oxen Split Torturing

Oxen Split Torturing

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Wrong Track

On the Wrong Track

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Bloodmoon

Bloodmoon

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Sky, Wind, Fire, Water, Earth

Sky, Wind, Fire, Water, Earth

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rest in Pieces

Rest in Pieces

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The ABC of Love and Sex: Australia Style

The ABC of Love and Sex: Australia Style

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Australia After Dark

Australia After Dark

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Time to Live and the Time to Die

The Time to Live and the Time to Die

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anatomy of a Psycho

Anatomy of a Psycho

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Edit this entry  
09
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
Edit this entry  
08
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Violent Years

The Violent Years

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Weirdo

The Weirdo

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Evil of Dracula

Evil of Dracula

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry