Sort by

Jack has logged 289 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Phoenix the Ninja

Phoenix the Ninja

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Matching Escort

Matching Escort

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Central Park

Central Park

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Dashcam

Dashcam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Immoral Three

The Immoral Three

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Double Agent 73

Double Agent 73

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Woman Crying in Spring

A Woman Crying in Spring

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ornamental Hairpin

Ornamental Hairpin

1941
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blue Hawaii

Blue Hawaii

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scared to Death

Scared to Death

1980
×
Read the review Edit this entry  
27
Creature

Creature

1985
×
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Light Music

Light Music

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Dreams

Dark Dreams

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Witches of the Orient

The Witches of the Orient

2021
×
Edit this entry  
23
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Traveler

The Traveler

1974
×
★★★
Edit this entry  
22
First Case, Second Case

First Case, Second Case

1979
×
★★
Edit this entry  
22
First Graders

First Graders

1984
×
★★★
Edit this entry  
22
Deviates in Love

Deviates in Love

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Peeping Tom

Peeping Tom

1973
×
Read the review Edit this entry  
21
Hustle

Hustle

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Private Hell 36

Private Hell 36

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadly Weapons

Deadly Weapons

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
Edit this entry  
17
Men

Men

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
High School II

High School II

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Central Park

Central Park

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
10
EAMI

EAMI

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kicking the Clouds

Kicking the Clouds

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Killfast

Mission: Killfast

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Wedding Suit

A Wedding Suit

1976
×
★★★
Edit this entry  
08
Homework

Homework

1989
×
★★★
Edit this entry  
08
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hotter Than Hell

Hotter Than Hell

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
I Wish I Knew

I Wish I Knew

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Imagine Robinson Crusoe

Imagine Robinson Crusoe

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Body Parts

Body Parts

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Heroes of the East

Heroes of the East

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Orgy of the Dead

Orgy of the Dead

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of De Sade

House of De Sade

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry