• Raiders of the Lost Ark

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • La La Land

  • Rosemary's Baby

    ★★★★★

  • Mad Max

    ★★★★

  • Primer

    ★★★★★

  • Source Code

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Memento

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★★★

  • The Rock

    ★★★★★