Sort by
  • Godzilla vs. Gigan Rex

    ★★★★★

  • Prey

  • Nope

  • Bigfoot or Bust

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Curse Of The Re-Animator

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Godzilla vs. Hedorah

    ★★★★★

  • Creation is Violent: Anecdotes on Kinski's Final Years

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Malignant

  • Movie Hoarders: From VHS to DVD and Beyond!

    ★★

  • Man vs. Bigfoot

  • Sasquatch

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Myth: Bigfoot Hunters

  • Bigfoot: The Conspiracy

    ★★

  • Black Pumpkin

  • The Empty Man

    ★★

  • Butchers

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Terror at Bigfoot Pond

    ½

  • They're Outside

  • I Am Lisa

  • Monstrous

    ★★★

  • Abominable

  • Insanity

  • Bigfoot's Bride

    ½

  • The Night House

    ★★★

  • Alone with Bigfoot

  • Big Fur

    ★★★

  • Mermaid Down

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Fulci for Fake

    ★★★★★

  • Bigfoot Girl

    ½

  • Hoax

    ★★

  • Manson: Music From an Unsound Mind

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Animal Among Us

  • Brightburn

    ★★★

  • The Legend of the Christmas Witch

    ★★★★

  • Primal Rage

    ★★★★

  • Antrum

    ★★

  • Halloween

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ½

  • Big Legend

    ★★★

  • Necrologies

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ½

  • Mandy

    ★★★★

  • Once Upon a Time at Christmas

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Astaroth, Female Demon

  • The Howling

  • American Guinea Pig: The Song of Solomon

    ★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★

  • Hagazussa

    ★★★

  • Death House

  • Axemas

  • Devil's Gate

    ★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • American Guinea Pig: Sacrifice

    ★★★

  • XX

  • Don't Fuck in the Woods

  • Prey

    ★★★

  • Phantasm: Ravager

  • Better Watch Out

    ★★★