Sort by

Stefano has logged 404 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
Edit this entry  
13
Someone Behind the Door

Someone Behind the Door

1971
×
Edit this entry  
12
The Bitch

The Bitch

1979
×
Read the review Edit this entry  
11
Bare Knuckles

Bare Knuckles

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mind of Mr. Soames

The Mind of Mr. Soames

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Squeeze

The Squeeze

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cheerleaders Beach Party

Cheerleaders Beach Party

1978
×
Read the review Edit this entry  
07
Black Noon

Black Noon

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
There's Always Vanilla

There's Always Vanilla

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
C.C. and Company

C.C. and Company

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hothead

Hothead

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Stone Killer

The Stone Killer

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
Read the review Edit this entry  
30
Human Experiments

Human Experiments

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bodyguard

The Bodyguard

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Rain

Rain

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Virgin High

Virgin High

1991
×
Read the review Edit this entry  
23
Paper Lion

Paper Lion

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweater Girls

Sweater Girls

1978
×
Read the review Edit this entry  
21
Punk Rock

Punk Rock

1977
×
Read the review Edit this entry  
19
L.A. AIDS Jabber

L.A. AIDS Jabber

1994
×
Read the review Edit this entry  
18
Dominique

Dominique

1979
×
Read the review Edit this entry  
17
The Two Faces of Dr. Jekyll

The Two Faces of Dr. Jekyll

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Brute Man

The Brute Man

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear

Fear

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Sinful Bed

The Sinful Bed

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toys Are Not for Children

Toys Are Not for Children

1972
×
Read the review Edit this entry  
12
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
More American Graffiti

More American Graffiti

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Van

The Van

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hollywood Knights

The Hollywood Knights

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Enter the Game of Death

Enter the Game of Death

1978
×
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Gigan Rex

Godzilla vs. Gigan Rex

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Goodbye Uncle Tom

Goodbye Uncle Tom

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Devils

Night of the Devils

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rabid Dogs

Rabid Dogs

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Africa Addio

Africa Addio

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mondo Cane

Mondo Cane

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Black Belly of the Tarantula

The Black Belly of the Tarantula

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry