RSS feed for Shawn
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★
Edit this entry  
17
Furious 7

Furious 7

2015
×
★½
Edit this entry  
10
3 Ninjas

3 Ninjas

1992
×
★★★
Edit this entry  
07
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★½
Edit this entry  
07
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Edit this entry  
03
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
Edit this entry  
28
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Then Came You

Then Came You

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
15
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
12
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★½
Edit this entry  
12
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Edit this entry  
10
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
Anima

Anima

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★½
Edit this entry  
17
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Edit this entry  
16
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★½
Edit this entry  
03
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Edit this entry  
28
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
The Slammin' Salmon

The Slammin' Salmon

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
The Slammin' Salmon

The Slammin' Salmon

2009
×
★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
24
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
Edit this entry  
23
UHF

UHF

1989
×
★★½
Edit this entry  
22
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry