RSS feed for sarah

sarah has logged 16 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Aileen: Life and Death of a Serial Killer

Aileen: Life and Death of a Serial Killer

2003
×
Edit this entry  
09
Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

1992
×
Edit this entry  
01
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★
Edit this entry  
30
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Maudie

Maudie

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry