• Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★½

  • Night's End

    ½

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Cellar

    ★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Bunker Game

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • The Runner

    ★★★½

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Smut Without Smut: Satanic Horror Nite

    ★★★

  • Black Friday

    ★★★½

  • Death Valley

    ★★

  • Father Christmas Is Back

    ★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • The Motive

    ★★★★

  • Horror Noire

    ★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

  • Hypnotic

    ★★★

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Manor

    ★★★

  • The Seed

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★★

  • Re-Enter the New York Ninja

    ★★★★

  • New York Ninja

    ★★★★½

  • Bingo Hell

    ★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

    ★★★★★

  • Boris Karloff: The Man Behind the Monster

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★½

  • Nightbooks

    ★★★★

  • A Banquet

    ★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★★½

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★★

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★★½

  • Hellbender

    ★★½

  • Superhost

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★½

  • Aftermath

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★★½

  • Demonic

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • Lamb

    ★★½

  • The Advent Calendar

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★