Moodz has logged 60 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hellmaster

Hellmaster

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ninja Busters

Ninja Busters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deep Space

Deep Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Too Scared to Scream

Too Scared to Scream

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Man Made Monster

Man Made Monster

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gnomercy

Gnomercy

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Town Called Hell

A Town Called Hell

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dark Light

Dark Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Willie Dynamite

Willie Dynamite

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sister Street Fighter: Fifth Level Fist

Sister Street Fighter: Fifth Level Fist

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Return of Sister Street Fighter

The Return of Sister Street Fighter

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Luz

Luz

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Black Forest

The Black Forest

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
One Night in October

One Night in October

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Warnings

Warnings

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unholy Night

Unholy Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sister Street Fighter

Sister Street Fighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Chill Factor

The Chill Factor

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
P2

P2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inside

Inside

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
DeadTectives

DeadTectives

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dead End

Dead End

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Five Women for the Killer

Five Women for the Killer

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Man in the Trunk

The Man in the Trunk

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil's Machine

The Devil's Machine

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry