• His House

    ★★★★

  • Scare Me

    ★★

  • Spree

    ★★

  • Amulet

    ★★

  • The Turning

    ★★★

  • 32 Malasana Street

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • The Devil's Mark

    ★★

  • Little Necro Red

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Demon House

    ★★★★½

  • Yummy

    ★★★½

  • The Confession Killer

    ★★★★½

  • Trauma Center

  • Twisted Tale: The Unmaking of Spookies

    ★★★★½

  • VIPCO: The Untold Story

    ★★★★½

  • The Man in the Trunk

    ★★★

  • The Honeymoon Phase

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Killer Sofa

    ★★★

  • Trick

  • Impetigore

    ★★★½

  • One Night in October

  • Scare Attraction

  • Blood Vessel

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ½

  • Warnings

    ★★

  • The Shed

    ★★★

  • Scare Package

    ★★★★

  • My Soul to Keep

    ★★★½

  • Mermaid Down

    ★½

  • Devil's Revenge

    ★★

  • The Young Cannibals

    ★★★

  • Loon Lake

    ★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★★

  • Butt Boy

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • The Cleansing Hour

    ★★★★

  • Random Acts of Violence

    ★★★★

  • Z

    ★★★½

  • VFW

    ★★★★½

  • Mary

    ★½

  • Wrinkles the Clown

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • The Beach House

    ★★★½

  • Candy Corn

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The Other Lamb

    ★★

  • Holiday Hell

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★½

  • Gnomercy

  • Gags The Clown

    ★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ravage

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★★

  • Clownado

    ★★★

  • Running with the Devil

    ★★★

  • Clown

    ★½

  • Rabid

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★★

  • Spiral

    ★★★½

  • Dark Light

    ★★★½

  • Big Top Evil

    ★½

  • Are We Dead Yet?

    ★★

  • Halloween Party

    ★★

  • Fingers

    ★★★½