• Mark of the Witch

    ★★★½

  • On Her Majesty's Secret Service

    ★★★★½

  • The Specialists

    ★★★★

  • Sartana the Gravedigger

    ★★★½

  • The Conspiracy of Torture

    ★★★★½

  • Naked Violence

    ★★★

  • Django the Bastard

    ★★★★½

  • Sabata

    ★★★★½

  • Double Face

    ★★★½

  • Eye of the Cat

    ★★★

  • The Cremator

    ★★★★½

  • No Room To Die

    ★★★½

  • Kill Them All and Come Back Alone

    ★★★★½

  • Night of the Living Dead

    ★★★★★

  • If You Meet Sartana Pray for Your Death

    ★★★★½

  • The Devil Rides Out

    ★★★★

  • The Lost Continent

    ★★★½

  • Fear Chamber

    ★★½

  • Spider Baby

    ★★★★½

  • Death Rides a Horse

    ★★★★★

  • The Living Corpse

    ★★½

  • You Only Live Twice

    ★★★★½

  • The War Wagon

    ★★★★

  • The Mummy's Shroud

    ★★★½

  • The Hellbenders

    ★★★★

  • Navajo Joe

    ★★★★

  • The Witches

    ★★★

  • Island of Terror

    ★★★★

  • Seconds

    ★★★★★

  • Django

    ★★★★½

  • The Psychopath

    ★★★★

  • The Plague of the Zombies

    ★★★★

  • For a Few Dollars More

    ★★★★★

  • Thunderball

    ★★★★½

  • The Return of Ringo

    ★★★

  • The Possessed

    ★★★★½

  • Repulsion

    ★★★★★

  • A Pistol for Ringo

    ★★★½

  • The Long Hair of Death

    ★★★★½

  • The Night Walker

    ★★★★½

  • Onibaba

    ★★★★

  • Goldfinger

    ★★★★

  • A Fistful of Dollars

    ★★★★★

  • Strait-Jacket

    ★★★★

  • The Ghost of Sierra de Cobre

    ★★★★

  • The Old Dark House

    ★★★

  • From Russia with Love

    ★★★★

  • X: The Man with the X-Ray Eyes

    ★★★★

  • The Sadist

    ★★★★½

  • Dr. No

    ★★★★

  • The Horrible Dr. Hichcock

    ★★★

  • Mr. Sardonicus

  • Homicidal

  • Doctor Blood's Coffin

    ★★★

  • The Vampire and the Ballerina

    ★★★½

  • The Leech Woman

    ★★★½

  • Circus of Horrors

    ★★★½

  • The Angry Red Planet

    ★★★½

  • The Four Skulls of Jonathan Drake

    ★★★½

  • The Wasp Woman

    ★★★½

  • The Man Who Could Cheat Death

    ★★★

  • The Hound of the Baskervilles

    ★★★★½

  • Monster on the Campus

    ★★★½

  • The Monolith Monsters

    ★★★½

  • The Deadly Mantis

    ★★½

  • X: The Unknown

    ★★★★

  • The Black Sleep

    ★★★½

  • The Searchers

    ★★★★½

  • Invasion of the Body Snatchers

    ★★★★★

  • A Man Alone

    ★★★½

  • The Kentuckian

    ★★★★

  • Rear Window

    ★★★★★