• The Green Knight

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Heads or Tails 2

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Devs

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Christmas In Evergreen: Tidings of Joy

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jesus Is King

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Five Feet Apart

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Heads or Tails

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Margo Hoo Couldn't Sleep!

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★