RSS feed for moofish
  • Interstellar

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Lucy

    ★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ½

  • Mommy

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • RoboCop

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★

  • Frank

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★½

  • Lone Survivor

    ★★

  • Bo Burnham: What.

  • American Hustle

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • Ender's Game

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Julia

    ½

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • The Web

  • Enemy

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Palo Alto

    ★★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★

  • All Is Lost

    ★★★★

  • Elysium

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Don Jon

    ★★★★½

  • Europa Report

    ★★★★½

  • Despicable Me 2

    ★★

  • Man of Steel

    ★★★½

  • Monsters University

    ★★★½

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • Epic

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★½

  • Iron Man 3

  • Upstream Color

    ★★★★★

  • Short Term 12

    ★★★★★

  • Side Effects

  • Me Farting on Command

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★½

  • Lincoln

    ★★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★½

  • Skyfall

    ★★★★

  • Argo

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★½

  • Looper

    ★★★★

  • Antiviral

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★

  • Dredd

    ★★★★½

  • Spring Breakers

    ★★★★