Sort by

malu has logged 241 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Edit this entry  
07
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Together

Together

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★½
Edit this entry  
26
The Secret

The Secret

2006
×
Edit this entry  
15
Charade

Charade

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★
Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gilda

Gilda

1946
×
★★★
Edit this entry  
04
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Nona

Nona

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Edit this entry  
17
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry