• Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★½

  • Conversations with Friends

    ★★★½

  • Crush

    ★★½

  • Why Didn't They Ask Evans?

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★

  • Moonshot

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • The 355

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Cinderella

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Nona

    ★★★

  • Twenty Something

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Spin

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Haseen Dillruba

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★½

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★½

  • 7 Days

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • 30 for 30: The Bunny & the GOAT

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★