• Birds of Paradise

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • I Am All Girls

  • The Woman in the Window

  • Oxygen

  • Stowaway

  • Thunder Force

  • Madame Claude

  • Deadly Illusions

    ½

  • Yes Day

    ★★½

  • Moxie

    ★★★★★

  • Crazy About Her

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

  • Tell Me When

  • We Can Be Heroes

  • Rose Island

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★★

  • Namaste Wahala

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Citation

    ★★½

  • The Life Ahead

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • You've Got This

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Nomadland

  • The Crimes That Bind

  • Fatal Affair

  • Desperados

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Rich in Love

    ★★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Mulan

  • The Decline

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Minari

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Underwater

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★

  • Klaus

  • Countdown

  • I'm No Longer Here

  • Street Flow

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Planet of the Humans

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Above Suspicion

  • Midsommar

    ★★★