baylee has logged 26 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
Too Young To Die: Heath Ledger

Too Young To Die: Heath Ledger

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Breathe

Breathe

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Comet

Comet

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Descent

The Descent

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friend Request

Friend Request

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Shallows

The Shallows

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry