• The Gray Man

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Policeman's Lineage

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Swan Song

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Beckett

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Infinite

    ★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½