MoonKnight7 has logged 194 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Magic Hour

The Magic Hour

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman: Gotham Knight

Batman: Gotham Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gangs of Wasseypur - Part 1

Gangs of Wasseypur - Part 1

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kaante

Kaante

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lootcase

Lootcase

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ludo

Ludo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Master

Master

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry