• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★½

  • Choked: Paisa Bolta Hai

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • K-12

  • Joker

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

  • The Assistant

    ★★½

  • Kabir Singh

    ★★★

  • Article 15

    ★★★

  • Parasite

    ★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★½

  • Daddy Issues

    ★½

  • The Perfect Date

    ★★★½

  • Shazam!

    ★½

  • Captive State

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★

  • Long Shot

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Gully Boy

    ★★

  • The Wandering Earth

    ★½

  • The New King of Comedy

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★½

  • Serenity

    ★★★

  • Why Cheat India

    ★★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Fyre Fraud

    ★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★★

  • Bird Box

    ½

  • Andhadhun

    ★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • Fahrenheit 11/9

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★

  • The Package

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Sorabh Pant: Make India Great Again

    ★★½

  • Mulk

    ★★

  • The Equalizer 2

    ★½

  • Cam

    ★★★½

  • Palo Santo

  • Love Sonia

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Lust Stories

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Veere Di Wedding

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Raazi

    ★½

  • Avengers: Infinity War