• The Last Train to New York

  • Don't Worry Darling

  • Our Father

    ★★½

  • Escape the Field

  • Crush

  • 365 Days: This Day

  • Choose or Die

    ★½

  • Morbius

  • Moonshot

  • Umma

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Tall Girl 2

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • All of Us Are Dead

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Death Valley

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Night Teeth

  • Antlers

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dashcam

    ★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★½

  • Karen

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★

  • After We Fell

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Aftermath

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Settlers

  • Luca

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Great White

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Witch Hunt

    ★★

  • Chaos Walking

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Red Dot

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • True Beauty

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Life in a Year

    ★½

  • A Teacher

    ★★½

  • The Craft: Legacy

  • Come Play

    ★½