• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Out

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Query

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • His House

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★½