• Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • SK8 the Infinity

    ★★★½

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½