Sort by
  • Barbie

    ★★★★★

  • A Good Person

    ½

  • You People

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • The Marriage App

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Choose or Die

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Friendzone

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Aftermath

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Save Ralph

  • The Fallout

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Burrow

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★