RSS feed for emily
  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

  • Aquaman

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting

    ★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nun

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Slender Man

  • The Meg

    ★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Tag

    ★★★

  • Adrift

    ★★★

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Duck Butter

    ★★★

  • I Feel Pretty

    ★★½

  • Happy Anniversary

    ★★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★★

  • 6 Balloons

    ★½

  • The Breaker Upperers

    ★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • Take Your Pills

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★½

  • Unsane

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★

  • Tully

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★½

  • The Tale

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½