RSS feed for emily
  • Mandy

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Searching

    ★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • All the Money in the World

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Spielberg

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Flatliners

  • Cherry Pop

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★½

  • Stronger

    ★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Death Note

    ★½

  • Veronica

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Little Evil

    ½

  • Top of the Lake: China Girl

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The House

    ★★

  • 12 Feet Deep

    ★★

  • Girls Trip

    ★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • 47 Meters Down

    ½

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Mummy

    ★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Baywatch

    ★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • I Am Heath Ledger

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • Sandy Wexler

    ½

  • Gifted

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ½

  • Life

    ★★★