RSS feed for emily
  • Flower

    ★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★½

  • Mr. Roosevelt

    ★★★½

  • Most Beautiful Island

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Song to Song

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Rings

    ½

  • John Wick: Chapter 2

    ½

  • Brigsby Bear

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Lemon

    ★★★

  • To the Bone

  • Mudbound

    ★★★½

  • The Discovery

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • The Little Hours

    ★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • CHiPS

    ½

  • Passengers

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Planet Earth II

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★½

  • Keeping Up with the Joneses

  • Terrifier

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • The Void

    ★½

  • The Girl on the Train

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

  • The Magnificent Seven

    ★★½

  • Lady Macbeth

  • Jackie

    ★★★★

  • Lion

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • The Disappointments Room

  • Free Fire

  • Hacksaw Ridge

    ★½

  • Una

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Prevenge

    ★½

  • La La Land

    ★★★½

  • David Brent: Life on the Road

    ½

  • Suicide Squad

    ½

  • Blair Witch

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Nerve

    ★½

  • The Shallows

  • Independence Day: Resurgence

    ★★

  • The Secret Life of Pets

    ★½

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ½

  • Central Intelligence

    ★½

  • Lights Out

    ½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Hurricane Bianca

    ★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★½

  • Elle