Sort by
  • The House

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Dog Years

    ★★★

  • A Film About Couples

    ★★

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cyrano

    ★★

  • Malignant

  • Parallel Mothers

    ★★

  • The Green Knight

  • Belle

    ★★½

  • Mothering Sunday

    ★★★

  • Save Ralph

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Censor

  • Rose Island

    ★★★★★

  • One Second

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • We Are Who We Are

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Macaluso Sisters

  • In My Room

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★★

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Volare

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • The First King

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

  • Roma

  • A Land Imagined

  • Possum

  • Burning

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Ready Player One

  • The Wolf House

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

  • Phantom Thread

  • Coco

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★½

  • Gerald's Game

  • mother!

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri