Sort by

mar has logged 163 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
My Fault

My Fault

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Edit this entry  
10
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beautiful Disaster

Beautiful Disaster

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Dealing with Christmas

Dealing with Christmas

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Family Switch

Family Switch

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Christmas Sail

Christmas Sail

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Through My Window

Through My Window

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruising

Cruising

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry