RSS feed for Raquel

Raquel has logged 63 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Edit this entry  
02
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lady in the Van

The Lady in the Van

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry