Sort by
  • Cocaine Bear

    ★★

  • Sharper

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★

  • Plane

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

  • M3GAN

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★

  • A Invenção do Outro

    ★★★½

  • Capuchinhos

    ★★★

  • Calunga Maior

    ★★

  • Mandado

    ★★½

  • São Marino

    ★★

  • Rumo

    ★★½

  • Espumas ao Vento

    ★½

  • Nossos Passos Seguirão os Seus…

    ★★

  • Super-Heróis

    ½

  • Desamor

  • Ave Maria

    ★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

    ★★

  • Nem o Mar Tem Tanta Água

    ★★

  • The Murmuring

    ★★★

  • The Viewing

    ★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★½

  • Pickman's Model

    ★★½

  • The Outside

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Graveyard Rats

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★★

  • Racionais MC's: From the Streets of São Paulo

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Accident Man: Hitman's Holiday

    ★★★

  • She Said

    ★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Grimcutty

    ½

  • Canção ao Longe

    ★★

  • Escasso

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★½

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★

  • Brazil 2002: The Real Story

    ★★

  • Hellraiser

    ★★½

  • The Munsters

    ★★★

  • Desconectados: Os Impactos da Pandemia na Educação Brasileira

  • The Offering

    ★★½

  • Smile

    ★★★

  • Me Farei Ouvir

  • Amsterdam

    ★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Venus

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • Sick

    ★★★½

  • The Menu

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • Dead for a Dollar

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

  • Argentina, 1985

    ★★★

  • Pearl

    ★★½

  • Women Talking

    ★★★

  • Bones and All

    ★★½

  • TÁR

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Samaritan

    ★★

  • Old Man

    ★★½

  • Lugar de Ladson

    ★★½