More_Badass has logged 41 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
King of the Ants

King of the Ants

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zatoichi Challenged

Zatoichi Challenged

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thriller: A Cruel Picture

Thriller: A Cruel Picture

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eega

Eega

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stuck

Stuck

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Holy Flame of the Martial World

Holy Flame of the Martial World

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Earth Dies Screaming

The Earth Dies Screaming

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dagon

Dagon

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Demon's Rook

The Demon's Rook

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaolin Intruders

Shaolin Intruders

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bastard Swordsman

The Bastard Swordsman

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blood on Her Name

Blood on Her Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hong Kong Godfather

Hong Kong Godfather

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kid Brother

The Kid Brother

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Winners & Sinners

Winners & Sinners

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Girl Shy

Girl Shy

1924
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Freshman

The Freshman

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zatoichi the Outlaw

Zatoichi the Outlaw

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lady Is the Boss

The Lady Is the Boss

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Celia

Celia

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry