Sort by

More_Badass has logged 953 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Belly

Belly

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Final Master

The Final Master

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Asura: The City of Madness

Asura: The City of Madness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Judge Archer

Judge Archer

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Sword Identity

The Sword Identity

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
For the Emperor

For the Emperor

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
White Lie

White Lie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mountain Patrol

Mountain Patrol

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dangerous Encounters of the First Kind

Dangerous Encounters of the First Kind

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kafou

Kafou

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Crossfire

Christmas Crossfire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knuckleball

Knuckleball

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Extraordinary Mission

Extraordinary Mission

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cash Only

Cash Only

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Commando 2 - The Black Money Trail

Commando 2 - The Black Money Trail

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghostkeeper

Ghostkeeper

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Reign of Assassins

Reign of Assassins

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Below Zero

Below Zero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
House of Games

House of Games

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Split

The Split

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Commando - A One Man Army

Commando - A One Man Army

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Robin-B-Hood

Robin-B-Hood

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Panfilov's 28 Men

Panfilov's 28 Men

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Come from China

Come from China

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Match

Big Match

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★★
Read the review Edit this entry