Sort by

More_Badass has logged 72 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Yakuza

The Yakuza

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Storm Warning

Storm Warning

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Donnybrook

Donnybrook

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hit!

Hit!

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
North Face

North Face

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Always Outnumbered

Always Outnumbered

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Big Night

My Big Night

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
O Cemitério das Almas Perdidas

O Cemitério das Almas Perdidas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
…And the Fifth Horseman Is Fear

…And the Fifth Horseman Is Fear

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Protector

The Protector

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Black Forest

The Black Forest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Broken Path

Broken Path

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Massacre

Love Massacre

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dark Sea

Dark Sea

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High Crime

High Crime

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Karate Bear Fighter

Karate Bear Fighter

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night of the Chupacabras

The Night of the Chupacabras

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prime Cut

Prime Cut

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mud Zombies

Mud Zombies

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Compañeros

Compañeros

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Moment of Romance

A Moment of Romance

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Manitou

The Manitou

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doberman Cop

Doberman Cop

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ikarie XB 1

Ikarie XB 1

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Hannie Caulder

Hannie Caulder

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Intimidation

Intimidation

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ojukokoro (Greed)

Ojukokoro (Greed)

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bodyguards and Assassins

Bodyguards and Assassins

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
7 Boxes

7 Boxes

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea

Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beckett

Beckett

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Carriage to Vienna

Carriage to Vienna

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sweetie, You Won't Believe It

Sweetie, You Won't Believe It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night Nurse

Night Nurse

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trial on the Road

Trial on the Road

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hurricane

The Hurricane

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pizza

Pizza

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Five Cartridges

Five Cartridges

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mandrill

Mandrill

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry