Sort by

Morgan has logged 259 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beautiful Girls

Beautiful Girls

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Stand

The Stand

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stand

The Stand

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Fate/stay night: Unlimited Blade Works

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rings

Rings

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry