• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

  • After We Fell

  • He's All That

    ★½

  • The Kissing Booth 3

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Dashing in December

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★½

  • All My Life

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • Becoming

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★★★

  • Visible: Out On Television

    ★★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Zola

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★★