• Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Dad Can Dance

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Piss Witch

  • Phoenix Rising

    ★★★★

  • Girl Picture

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • Alice

    ★★★

  • Nanny

    ★★★★★

  • Framing Agnes

    ★★★★★

  • Call Jane

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Huella

    ★★★★½

  • My Trip to Spain

    ★★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • The End of Wonderland

    ★★★★

  • The Actress

    ★★★★★

  • Prayers for Sweet Waters

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Syed Family Xmas Eve Game Night

    ★★★★★

  • Egúngún (Masquerade)

  • Spencer

    ★★★★

  • Prosopagnosia

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Boulevard! A Hollywood Story

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Death and Bowling

    ★★★★★

  • Taffeta

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Memoria

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Neptune Frost

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • Little Sky

    ★★★½

  • The Shaman's Apprentice

    ★★★★★

  • Noor & Layla

    ★★★★

  • Space is Quite a Lot of Things

    ★★★½

  • Thunder Force

  • Between Us

  • The Beauty President

    ★★★★

  • AIDS Diva: The Legend of Connie Norman

  • Rebel Dykes

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★★

  • Moxie

  • North by Current

    ★★★★★

  • Shangri-La

  • Pleasure

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • The Lady and the Dale

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

  • Ouverture of Something that Never Ended

    ★★★

  • The Craft: Legacy

  • The Undoing