Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Actress

The Actress

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dad Can Dance

Dad Can Dance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tell-Tale Heart

The Tell-Tale Heart

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gwen

Gwen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Letter

The Letter

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shinjuku Boys

Shinjuku Boys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phoenix Rising

Phoenix Rising

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
The End of Wonderland

The End of Wonderland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Syed Family Xmas Eve Game Night

The Syed Family Xmas Eve Game Night

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry